Prof. Dr. Mustafa Deniz Yılmaz - KBB Uzmanı / Antalya

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi / 09:30 - 18:30
İletişim : +90 553 705 3650

Prof. Dr. M. Deniz Yılmaz
Prof. Dr. M. Deniz Yılmaz
Prof. Dr. M. Deniz Yılmaz

Uzmanlık AlanıKulak Burun Boğaz

EğitimiHacettepe Üniversitesi

Uzmanlık EğitimiHacettepe Üniversitesi

Bir Kaç Kelime İle...

1971 yılında Antalya Manavgat'ta doğdum. Orta ve lise öğrenimimi Antalya Anadolu Lisesinde tamamladım. 1990 yılında Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesine girdim. Buradaki eğitimim sırasında 1994 yılında bir süreliğine Finlandiya'da Kuopio üniversitesinde staj yaptım. 1996 da tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Hacettepe üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümündeki eğitimime başladım. 2001 yılında KBB uzmanı oldum. Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesi KBB kliniğinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent unvanı aldım. 2007 yılında buradaki görevimden ayrılarak bir süre Antalya Özel Andeva Hastanesinde çalıştım.

2009 yılında yeni kurulan Antalya Eğitim ve Araştırma hastanesinde kurucu öğretim üyesi olarak göreve başladım. Burada, klinik eğitim ve idari sorumluluğu görevlerinde bulundum. 2016 Yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi KBB Anabilimdalı Profesör kadrosuna atandım. Şubat 2019 'a kadar Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde Öğretim Üyesi ve Klinik sorumlusu olarak görevime devam ettikten sonra kendi isteğimle ayrılarak muayenehanemde çalışmaya başladım.

Akademik kariyerim boyunca Amerika birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve İspanyada vb. ülkelerde çeşitli kurslara katıldım ve Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundum. Uluslarası hakemli dergilerde yayımlanmış bilimsel makalelerim vardır. Bilimsel çalışmalarım dolayısıyla aldığım ulusal ve uluslararı ödüllerim mevcuttur. Çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda davetli konuşmacı olarak yer aldım.

Kulak burun boğaz alanında özellikle ilgilendiğim konular,

  • Kulak cerrahisi (koklear implantasyon otoskleroz, koleasteatom ve diğerleri)
  • Baş Dönmesi ( vertigo), kulak çınlaması ( tinnitus)
  • Estetik Burun Cerrahisi, Burun tıkanıklıkları, Uyku apnesi
  • Baş boyun kanserleri ve çocularlarda görülen bademcik, geniz eti ve kulakta sıvı toplanması problemleridir.
  • KBB-Forum Dergisi 2005 Araştırma Ödülü
  • Yılmaz, M.D., T. Köken, F.S. Dereköy, A. Kahraman, A. Altuntaş, O. Ozel ve K. Duman, “The Protective Role Of Trimetazidine on Oxidative System And Teoaes In Rabbits Exposured To Noise” KBB-Forum Dergisi, 3, 105-109, (2004)

  • Otoloji Dalında En İyi Poster Ödülü (Best Poster in Otology Award)
  • Yılmaz, M.D., T. Köken, F.S. Dereköy, A. Kahraman, A. Altuntaş, O. Ozel ve K. Duman, “The Protective Role Of Trimetazidine on Oxidative System And Teoaes In Rabbits Exposured To Noise” 10th Asia-Oceania Orl Head & Neck Congress, The Medical Journal of Malaysia, vol.59, suppl. A, 221, Kuala Lumpur, Malezya, 2004.

  • Döneminin En Başarılı Asistanı Ödülü
  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 1998