page-header

Hakkımda

Bir kaç kelime ile...

1971 yılında Antalya Manavgat’ta doğdum. Orta ve lise öğrenimimi Antalya Anadolu Lisesinde tamamladım. 1990 yılında Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesine girdim. Buradaki eğitimim sırasında 1994 yılında bir süreliğine Finlandiya’da Kuopio üniversitesinde staj yaptım. 1996 da tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Hacettepe üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümündeki eğitimime başladım. 2001 yılında KBB uzmanı oldum. Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesi KBB kliniğinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent unvanı aldım. 2007 yılında buradaki görevimden ayrılarak bir süre Antalya Özel Andeva Hastanesinde çalıştım.

2009 yılında yeni kurulan Antalya Eğitim ve Araştırma hastanesinde kurucu öğretim üyesi olarak göreve başladım. Burada, klinik eğitim ve idari sorumluluğu görevlerinde bulundum. 2016 Yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atandım. Şubat 2019 ‘a kadar Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde Öğretim Üyesi ve Klinik sorumlusu olarak görevime devam ettikten sonra kendi isteğimle ayrılarak muayenehanemde çalışmaya başladım.

Akademik kariyerim boyunca Amerika birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve İspanyada vb. ülkelerde çeşitli kurslara katıldım ve Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundum. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış bilimsel makalelerim vardır. Bilimsel çalışmalarım dolayısıyla aldığım ulusal ve uluslararası ödüllerim mevcuttur. Çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda davetli konuşmacı olarak yer aldım.

Kulak burun boğaz alanında özellikle ilgilendiğim konular,

  • Kulak cerrahisi (koklear implantasyon otoskleroz, kolesteatom ve diğerleri)
  • Baş Dönmesi ( vertigo), kulak çınlaması ( tinnitus)
  • Estetik Burun Cerrahisi, Burun tıkanıklıkları, Uyku apnesi
  • Baş boyun kanserleri ve çocuklarda görülen bademcik, geniz eti ve kulakta sıvı toplanması problemleridir.

Ödülleri

Prof. Dr. M. Deniz Yılmaz’ın Kazanmış Olduğu Ödüller

  • KBB-Forum Dergisi 2005 Araştırma Ödülü
  • Yılmaz, M.D., T. Köken, F.S. Dereköy, A. Kahraman, A. Altuntaş, O. Ozel ve K. Duman, “The Protective Role Of Trimetazidine on Oxidative System And Teoaes In Rabbits Exposured To Noise” KBB-Forum Dergisi, 3, 105-109, (2004)Otoloji Dalında En İyi Poster Ödülü (Best Poster in Otology Award)
  • Yılmaz, M.D., T. Köken, F.S. Dereköy, A. Kahraman, A. Altuntaş, O. Ozel ve K. Duman, “The Protective Role Of Trimetazidine on Oxidative System And Teoaes In Rabbits Exposured To Noise” 10th Asia-Oceania Orl Head & Neck Congress, The Medical Journal of Malaysia, vol.59, suppl. A, 221, Kuala Lumpur, Malezya, 2004.Döneminin En Başarılı Asistanı Ödülü

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, 1998

Bana Ulaşın
Aklınıza Takılan Tüm Soru ve Sorunlarınız İçin